W trakcie pobytu młodzież otrzymuje bezpłatne wsparcie o charakterze socjalnym w postaci wyżywienia i zakwaterowania.
Uczestnicy poza realizacją obowiązku szkolnego zobowiązani są do odbywania przyuczenia do wykonywania określonej pracy w zawodach:
• kucharz małej gastronomii
• konserwator terenów zielonych – ogrodnik
• piekarz – ciastkarz
Przy wyborze kierunków szkolenia zawodowego dla uczestników uwzględnia się ich predyspozycje zawodowe oraz możliwości zatrudnienia przez pracodawców. Pracodawcy zatrudniają naszych uczestników jako pracowników młodocianych i podpisują z nimi indywidualne umowy o pracę.
Ośrodek Szkolenia i Wychowania w porozumieniu z Dyrekcją Zespołu Szkół Budowlanych w Dąbrowie Górniczej udziela również informacji w sprawie naboru do klas : I, II, III Gimnazjum dla Dorosłych dla grup dochodzących – bez zakwaterowania.
W związku z ograniczoną ilością miejsc w internacie, o przyjęciu kandydata decyduje kolejność złożenia kompletu wymaganych dokumentów. ( wykaz w załączeniu)
Kwalifikacji uczestników do Ośrodka dokonuje komisja, która sprawdza zasadność przyjęcia na podstawie dokumentów rekrutacyjnych, zwłaszcza od instytucji o charakterze diagnostycznym(poradnie psychologiczno – pedagogiczne, ośrodki pomocy społecznej, zespoły kuratorskich służb sądowych).
PRZED ZGŁOSZENIEM PROSIMY O KONTAKT TELEFONICZNY
TEL./FAX (032) 268 – 07 – 64
W GODZ. 8.00 – 15.00
WYKAZ WYMAGANYCH DOKUMENTÓW
DO GIMNAZJUM DLA DOROSŁYCH
OHP W DĄBROWIE GÓRNICZEJ
1) Podanie o przyjęcie uczestnika do Ośrodka Szkolenia i Wychowania, do szkoły i internatu ( druk do pobrania w sekretariacie Ośrodka ).
2) Wypełniony kwestionariusz osobowy (druk do pobrania w sekretariacie Ośrodka).
3) Zgoda rodziców lub opiekunów prawnych na pobyt, przyuczenie do zawodu i naukę uczestnika w Ośrodku (druk do pobrania w sekretariacie Ośrodka ).
4) Skrócony odpis aktu urodzenia z koniecznym na odwrocie potwierdzeniem miejsca stałego zameldowania oraz numer ewidencyjny PESEL.
5) Opinia z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z wyraźnym wskazaniem, że uczeń ma opóźnienie w cyklu kształcenia i nie rokuje ukończenia gimnazjum dla dzieci i młodzieży. Nasi uczestnicy są bowiem uczniami gimnazjum dla dorosłych.
6) Opinia wychowawcy ze szkoły macierzystej.
7) Decyzja Rady Pedagogicznej lub Dyrektora Szkoły o przeniesieniu ucznia ze szkoły macierzystej do Ośrodka celem realizacji obowiązku szkolnego ( druk do pobrania w sekretariacie Ośrodka).
8) Świadectwo ukończenia Szkoły Podstawowej i odpowiednio I lub II klasy gimnazjum.
9) Odpis arkusza ocen i karta przekazania.
10) W przypadku nadzoru kuratorskiego – opinia kuratora.
11) Numer identyfikacji podatkowej NIP ( jeśli kandydat posiada).
12) Dokumentacja medyczna: karta zdrowia ucznia + bilans ucznia I klasy gimnazjum, ksero karty szczepień, deklaracje do lekarza pierwszego kontaktu ( druki do pobrania w sekretariacie Ośrodka ) oraz oświadczenie rodziców o stanie zdrowia dziecka ( druk w OSIW ).
13) 5 fotografii ( opisane na odwrocie ).
14) Uczestnicy, którzy wyrażą chęć na przyuczenie w zawodzie kucharz-kelner małej gastronomii, powinni posiadać książeczkę zdrowia dla celów sanitarno-epidemiologicznych.